O nas

Każde z nas jest nieco inne. Poniżej kilka słów o każdym z nas, oraz linki do naszych profili w mediach społecznościowych. Zapraszamy!

Claybyme

czyli Magda

magda
Witaj, miło mi ze trafiłaś/łeś na stronę z ceramiką, którą robię – hobbistycznie i zarobkowo. Naprzemiennie w czasie zajmuję się ceramiką od 2005 roku, w 2019 wróciłam do gliny i pieca wreszcie mając własne zaplecze techniczne. Na materiał jakim jest glina trafiłam zaraz po rzuceniu studiów na ASP więc można powiedzieć, że jestem ceramikiem samoukiem. Wiele lat temu chciałam uwierzytelnić pasję odpowiednimi kwalifikacjami i dostałam się do NCAD w Dublinie na ceramikę właśnie, ale życie ma swoje prawa więc zachowałam tylko dowód przyjęcia i nigdy nie skorzystałam z okazji. Z zawodu jestem jubilerem, z wykształcenia filologiem z potrzeby serca – ceramikiem. Ja też się nudzę czytając cudze bio więc wszystko co powinnaś/neś o mnie wiedzieć jest w mediach społecznościowych i moich pracach.

Igłabeads

czyli Teresa

iglabeads

Nie zabiję dzika dzidą…… – nie o dzika tu chodzi – niech szczęśliwy żyje w swoim lesie. Jeśli w tym zdaniu czai się jakiś problem, to dotyczy tylko moich możliwości. Hmm, dzidę zawsze można zamienić – na przykład na igłę o grubości włosa, a wtedy zwierzyna powinna mieć rozmiar nooo, może milimetra? A jeśli się powiedzie, to zapoluję na grubego zwierza – powiedzmy aż 10 milimetrów? W tej grze nie pomoże żadna szybka akcja – błogosławiona niech będzie cierpliwość! Chcecie zobaczyć moje trofea?


Ulepiok

czyli Łukasz

lukasz

Do niedawna wydawało mi się, że z gliny potrafię zrobić tylko kulkę, którą można ozdobić okno sąsiada, co zresztą praktykowałem za małolata. Niedawno okazało się, że nie tylko. Za namową mojej Drugiej Połowy zbudowałem koło garncarskie, w międzyczasie lepiąc kilka garnków z ręki, które nawet lepiej bądź gorzej wyszły, wypaliły się i nawet dało się poszkliwić. Ale to chyba koło, za sprawą mojej archeologicznej duszy i miłości do pradziejowej ceramiki skradło moje serce i ujawniło, że mogę z gliny wykreować coś więcej niż kulki.

 

Skoro już nas poznałeś to zapraszamy do rzucenia okiem
na naszą kolekcję!

Shopping Cart